Drobečková navigace

Úvod > Nadace ČEZ > Nadace ČEZ podpořila projekty v obcích 2020/2021

Nadace ČEZ podpořila projekty v obcích 2020/2021Vyvěšeno: 28. 7. 2021
Sejmuto:

Svazek obcí Sever Znojemska podpořila Nadace ČEZ

Svazek obcí Sever Znojemska obdržel v roce 2020 příspěvek na projekt „Technikou pomáháme zeleni“ ve výši 248 600 Kč od Nadace ČEZ. Výbor svazku se rozhodl pořídit do členských obcích techniku, která pomůže při údržbě zeleně a ošetření stromů v obcích.

Obce v mikroregionu si objednali stroje a techniku, kterou využili na uvedený účel. Vybavení na zalévání zeleně v podobě čerpadel, hadic a nádrží, pořídili obce Křepice, Mikulovice, Němčičky a Újezd, vybavením na prořez stromů, ožínání trávy jsou vybaveny obce Běhařovice, Přeskače a Tavíkovice. Obce Rudlice, Horní Kounice a Slatina, využívají zakoupené vozíky k přepravě nádrží na vodu, určenou na zalévání. K tomuto účelu byly zakoupeny zavlažovací vaky, ty slouží v Křepicích a Újezdu. Motorový rosič a fukar na likvidaci škůdců a úklidu napadaného listí, používají v obci Medlice.

Tímto projektem přispíváme ke zlepšení životního prostředí v našem regionu.

Nadaci ČEZ bych chtěl touto cestou poděkovat za podporu našeho regionu, který se snaží prostřednictvím darovaných finančních prostředků zlepšit životní úroveň našich občanů.

Běhařovice 28.7.2021

Karel Kříž v.r.,

předseda DSO Sever Znojemska

 


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 28. 07. 2021 10:49